Login form

Search

Tag Board

200

Statistics

Servers Monitor

Armia Krajowa
Thursday, 2024-03-28, 09:53:31
Welcome Guest
Main | Registration | Login | RSS

Jak się odbanować? ;] - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: gonz, SAKUL, foo, nocnik  
Forum » General » Article » Jak się odbanować? ;] (Dla hakerów i nie tylko)
Jak się odbanować? ;]
kajto3Date: Tuesday, 2011-01-25, 09:45:11 | Message # 1
Lieutenant colonel
Group: Users
Messages: 102
Reproofs: 0%
Status: Offline
Witam, w moim poradniku chciałbym umieścić parę porad jak wkurzyć admina który dał ci bana. angel2
Istnieje kilka rodzajów banów, inne mniej skuteczne, inne bardziej.

1. Ban przez konsolę (GUID)
a). usuwamy etkey w folderze etmain (UWAGA! Stracimy wtedy wszystkie osiągnięcia na WSZYSTKICH serwerach w tym folderze gry takie jak XP, skille itp.! Dlatego warto zrobić kopię zapasową, jeśli chcemy później wrócić do dawnej gry, ale z banem na tamtym serwie.)

b). wchodzimy w grę i wpisujemy do konsoli: /pb_cdkeyreg, aby otrzymać nowy GUID.

Teraz wchodzimy na nasz serwer i powinniśmy nie mieć już bana specool .
Jednak jeśli dalej jest, to jest to pewnie ban na IP.

2. Ban na IP, SUBnet ban

A więc, jest to najsprytniejszy ban, ponieważ nikt nie może zmienić swojego adresu IP. Chyba że mamy IP zmienne, więc wtedy jest nam łatwiej (o zmiennym IP będę pisał na końcu). Ale raczej większość ma stałe, więc podam tutaj kilka wskazówek jak oszukać taki ban. Istnieje program który nieco zmienia nam ten adres, ale nie zawsze się sprawdza o czym
będę pisał niżej.

Kiedy dostajemy SUBnet ban, serwer banuje dwie pierwsze części naszego IP (2 pierwsze sloty). Np. jeśli twój SUBnet to 123.456, to twój IP jest zawsze taki: 123.456.XXX.XXX i zawsze gdy łączysz się z internetem to cyfry X się zmieniają, ale 123.456 zostaje zawsze takie same. Jest taki program który zmienia te 2 ostatnie sloty więc na wszystkim pomoże w tej sprawie...

Oto ten program - SMAC address changer
http://www.klcconsulting.net/smac/sm...MAC12_Eval.exe

Do końca nie wiem jak się go używa. Powinniśmy na pewno kombinować coś z Remove MAC i Update MAC a później uruchomić ponownie komputer. Należy również robić sobie kopie zapasowe naszego adresu bo możemy mieć później jakieś błędy i problemy.

3. HWban by PB (ban na dysk twardy przez punkbuster)

PB zwykle banuje dysk twardy, więc kupienie nowego HDD powinno rozwiązać ten problem. Do tego bana również istnieje program który nie zawsze się sprawdza. Ale jeśli jesteśmy bogaci, możemy sobie kupić nową płytę główną czy coś...

Oto ten programik który znalazłem. Nie znam się na tym, więc możecie sobie sami poczytać po angielsku:
http://www.mpcforum.com/showthr....fer-2.1

Added (2011-01-25, 09:45:11)
---------------------------------------------
4. Chwilowy ban przez Kick vote, referee kick

Co prawda nie jest to ban, ale sami wiemy, że po otrzymaniu kicka nie możemy przez chwilę wejść na serwer. Możemy wtedy wpisać kilka komend i powinniśmy być wtedy czyści. Działa to tylko na windowsie, więc jeśli mamy linuxa, możemy po prostu się rozłączyć z internetu i ponownie połączyć by mieć nowy IP. Będzie to łatwe jeśli mamy skrót do połączenia internetowego.
A teraz komendy:

\net_port x - zmienia nasz port. Wymień x z jakąś liczbą pomiędzy 27000-30000.

\net_restart - restartuje i aktualizuje nasz port.

\vid_restart - likwiduje problem "unpure client"

\reconnect - łączy nas ponownie z serwerem

ETPro guid ban

Niektóre mody mogą nas banować przez ETPro Guid (40 cyfr). Po prostu użyjmy programu ETPro guidspoofer by zdjąć ban.

Teraz jeszcze trochę o zmiennym IP. Jeśli takie mamy, to łatwo będzie je zmienić.

Można to zrobić taką metodą:
tworzymy na pulpicie taki plik - newip.bat. Teraz go edytujemy i wklejamy to:

Code
ipconfig /release  
ipconfig /flushdns  
ipconfig /renew

Teraz powinniśmy mieć nowe IP.

To by było na tyle. Wiem, że może być wiele nieścisłości, ale w końcu nie po to wymyślili bany żeby każdy je odbanował :). Jednak jeśli ktoś nas nieuczciwie zbanował i chcielibyśmy bardzo zdziwić admina albo po prostu zacząć z nowym nickiem to polecam. Oczywiście proszę uważać przy usuwaniu etkeya.

Uwaga! Artykuł będę czasem edytował, więc proszę tu czasem zaglądać bo mogą być małe zmiany.

Źródło materiałów (po angielsku) jak ktoś bardzo chce mogę podać na PW.

Wszelkie sugestie, błędy, pomysły, pytania można pisać w komentarzach. Wiem, że coś się może nie zgadzać bo nie zawsze pisałem ze 100% pewności, ale nie znam się na tym aż tak, z resztą musiałem sobie pomagać z artykułem po angielsku.

Powodzenia,
pozdrawiam kajto3

band


pwd.y0.pl
pwd.vpx.pl
 
Forum » General » Article » Jak się odbanować? ;] (Dla hakerów i nie tylko)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: