Login form

Search

Tag Board

200

Statistics

Servers Monitor

Armia Krajowa
Tuesday, 2024-04-23, 15:37:47
Welcome Guest
Main | Registration | Login | RSS

My music - Page 2 - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: SAKUL, foo, lookas  
Forum » General » Others » My music
My music
InfernoDate: Friday, 2011-04-15, 11:25:52 | Message # 16
Major general
Group: Members
Messages: 262
Reproofs: 0%
Status: Offline
House nie ogranicza się tak jak inne piosenki i może się ciągle zmieniać w płynnej kompozycji. Sam bawię się tylko dj studio home. Ale może przejdą na wyższy poziom. Podszkoliłbyś trochę nowicjusza?
 
DiaboolDate: Saturday, 2011-04-16, 01:27:59 | Message # 17
Colonel
Group: Members
Messages: 150
Reproofs: 0%
Status: Offline
Dobrym przykładem do tego co się odniosłeś Będzie "Perkusja". a co do mnie to nie gram na sprzęcie bo nie umiem ,choć mam taki zamiar sie nauczyć chwilowo bawię sie programami by potem stanac przed mikserem itp. i wiedziec co i jak bo te programy sa tak zrobione ze przypominają np. mikser wirtualnie a nie chce wydawać 10klockow na sprzęt narazie. jak już miałbym kupić to porządny

" Podstawą Szczęścia Jest Wolność
A Podstawą Wolności Odwaga "
 
Rof_WoofDate: Thursday, 2011-04-28, 14:11:27 | Message # 18
Major general
Group: Moderators
Messages: 255
Reproofs: 0%
Status: Offline
Inferno nie widzę problemu, tylko że sam nie jest zaawansowany i do poziomu, który chciałbym osiągnąć sporo mi brakuje. Lecz to co umiem do tej pory mogę przekazać smile

Diablo Ty mówisz o miksowaniu muzyki chyba a nie o jej tworzeniu ;>


 
ProstoDate: Thursday, 2011-04-28, 14:36:08 | Message # 19
Colonel
Group: Members
Messages: 171
Reproofs: 0%
Status: Offline
Oj dobra, dajta spokij.

 
Rof_WoofDate: Thursday, 2011-04-28, 14:52:20 | Message # 20
Major general
Group: Moderators
Messages: 255
Reproofs: 0%
Status: Offline
Chyba posty pomyliłeś wacko

 
InfernoDate: Thursday, 2011-04-28, 15:36:16 | Message # 21
Major general
Group: Members
Messages: 262
Reproofs: 0%
Status: Offline
Tworzenie, miksowanie i takie tam rzeczy. Mój kuzyn ma prawie taki sam styl tworzenia muzyki jak ty, tylko że on robi takie długie kawałki że mi się ich słuchać nie chce do końca. Takie na dyskoteki mieszanki trance, house, electro itd. Ale i tak nieźle Ci idzie Rofik. Poleć mi jakiś fajny program na początek biggrin
 
lookasDate: Thursday, 2011-04-28, 20:45:02 | Message # 22
Generalissimo
Group: Administrators
Messages: 825
Status: Offline
na poczatek? eJay smile

„Nasza ekipa, jakby się cofnąć wstecz,
niczym AK lałoby dziś swą krew,
za świata grzech, aż po ostatni wdech,
bohaterów jęk, o nasz spokojny sen”
 
SAKULDate: Thursday, 2011-04-28, 20:56:03 | Message # 23
Major general
Group: Moderators
Messages: 293
Reproofs: 20%
Status: Offline
heh jak znajde to wrzuce kawalki ktore kiedys dawno temu na ejay zrobilem:)


 
ProstoDate: Thursday, 2011-04-28, 20:56:58 | Message # 24
Colonel
Group: Members
Messages: 171
Reproofs: 0%
Status: Offline
Chyba pomyliłem. wacko

Zaczynałem na eJay i mogę powiedzieć że jest fajny, ale na dłuższą metę wkurwia brakiem kilku bardzo przydatnych możliwości.

Ja osobiście gram na perkusji i gitarze (perka 5 lat, gitara 5 miesięcy)

Co do tej monotniczności to nie chcę się o to kłócić, każdy ma swoje zdanie na ten temat. Simple!


 
InfernoDate: Thursday, 2011-04-28, 21:04:14 | Message # 25
Major general
Group: Members
Messages: 262
Reproofs: 0%
Status: Offline
No ja na gitarze. Okrągły roczek. cool
 
lookasDate: Thursday, 2011-04-28, 21:18:01 | Message # 26
Generalissimo
Group: Administrators
Messages: 825
Status: Offline
ooo ktos tu na gitarze gra... ja gram juz 12 lat smile

„Nasza ekipa, jakby się cofnąć wstecz,
niczym AK lałoby dziś swą krew,
za świata grzech, aż po ostatni wdech,
bohaterów jęk, o nasz spokojny sen”
 
ProstoDate: Thursday, 2011-04-28, 21:37:47 | Message # 27
Colonel
Group: Members
Messages: 171
Reproofs: 0%
Status: Offline
Oo to fajnie. Ja zacząłem, gdy przełamałem się do trudności tego instrumentu, teraz idzie gładko smile Opuszki palców prawie twarde, wyginam wszystko porządnie, więc jest git smile

 
Rof_WoofDate: Thursday, 2011-04-28, 22:34:32 | Message # 28
Major general
Group: Moderators
Messages: 255
Reproofs: 0%
Status: Offline
eJay nie jest programem do robienia muzyki a raczej bardzo prostym samplerem tylko i wyłącznie z loopami. Na tym nie nauczysz się tworzyć muzykę. Prostego programu nie ma. Musisz wybrać sam co Ci pasuje z następujących: Cubase, Reason, Fruity Loops, ewentualnie Logic. Nie ma sensu czegoś innego niż ta czwórka, bo mają monopol na wtyczki czy formaty sampli. Sam, jak już wspominałem robię na FL.

A jeśli robi mieszanki jak mówisz, to może robi sety? Bo set a zrobienie kawałka to dwie różne sprawy. Set powstaje ze zmiksowania (połączenia) gotowych kawałków a swój kawałek to tam odpowiadasz za każdy dźwięk.

Pewnie, że nie ma sensu się kłócić co do monotonności - gitara wytworzy kilka dźwięków, bo nikt nie zagra tak jak Hendrix, a nawet on to kilkaset, a jedna wtyczka tysiące. To prosta matematyka - ilość potencjometrów jest tak wielka, że da się tyle linii czy dźwięków zmienić, że to się w pale nie mieści.


 
InfernoDate: Friday, 2011-04-29, 09:14:46 | Message # 29
Major general
Group: Members
Messages: 262
Reproofs: 0%
Status: Offline
Ta chyba robi sety. No to też spróbuje mniej więcej na FL. Nie tak łatwo na gitarce nie Prosto? Na samym początku od chuja bolą palce. Tylko nie nadwyrężaj reki bo Ci się palce wykręcą i tak zostaną. Mój kumpel gra na keybordzie, ja na gitarce i na weselach się czasami gra. Czasami niezła kasa w ręce wleci. Rof pogadamy na xf. nie będziemy forum zaśmiecać biggrin
 
ProstoDate: Friday, 2011-04-29, 10:28:38 | Message # 30
Colonel
Group: Members
Messages: 171
Reproofs: 0%
Status: Offline
Nie nadwerężam już palców Inferno. smile Teraz gładko idzie, tylko muszę w elektryku struny zmienić, bo już stare są i nie da rady ich nastroić.

Masz rację Rof, ale jednak większą satysfakcję daje gra na instrumencie prawdziwym, niż w wirtualnym programie. Chociaż pamiętam czasy eJay'a i tworzenia loopów na tym, to też się cieszyłem, ale to było z 6 lat temu wink Chociaż pewnie jakbym coś zajebistego stworzył w "Owocku" to też by była jakaś tam satysfakcja.

Inferno, potrzebujecie perkusisty? ;>


 
Forum » General » Others » My music
Search: